1394 689 0912 info@golshin.com

پرده نمایش چیست؟

GOLSHIN تجهیزات تصویر, مقالات پرده نمایش چیست؟

تجهیزات تصویر مقالات

پرده نمایش چیست؟

ارسال شده توسط مصطفی محمدی

پرده نمایش جهت نمایش تصاویر ویدئوپروژکتور ،اورهد و .. استفاده می گردد و با توجه به مواد بکار رفته (معمولاً ذرات کریستال) در ساخت این پرده های نمایش، نقش بسزائی در بالا بردن کیفیت و شارپ بودن تصاویر دارند . پرده های نمایش با توجه به نیاز مشتریان به سه دسته پرده پایه دار ،پرده سقفی دستی و پرده سقفی برقی و بک پروجکشن تقسیم می گردند.

پرده نمایش پایه دار :
این پرده ویدئو پروژکتور دارای سه پایه و قابل حمل بوده و براحنی در هر مکانی قابل استفاده می باشد.

 پرده ویدئو پروژکتور دستی (مکانیکی):
این پرده های نمایش بر روی سقف و یا دیوار نصب می گرددو بصورت مکانیکی باز و بسته می گردد.

 پرده نمایش برقی :
 این پرده ویدئو پرژکتور بر رو سقف و یا دیوار نصب می گردد و با ریموت کنترل باز و با یسته می گردد.

 پرده بک پروجکشن :
این پرده نمایش برای نمایش در ویترین فروشگاهها استفاده میشود و دارای جنس مات میباشد.

مناسب ترین سطح برای نمایش تصویر دیتا پرژکتور چه سطحی می باشد؟

در کل تصویر دیتا پروژکتور را می توان روی هر سطح صاف و روشنی نمایش داد، ولی پرده نمایش بهترین سطح برای نمایش تصویر دیتا پرژکتور می باشد. کیفیت تصویر دیتا پرژکتور روی پرده نمایش بسیار خوب بوده و نور دیتا پرژکتور از سطح پرده نمایش به هیچ وجه انعکاس نمی یابد. اگر از وایت بردهای معمولی به عنوان  صفحه نمایش استفاده کنیم، انعکاس نور دیتا پرژکتور از سطح آن باعث آزار چشم دانش آموزان و معلمان شده و باعث ایجاد سردرد و سرگیجه در استفاده های طولانی مدت از دیتا پرژکتور می شود.

چه نوع پرده نمایشی برای آموزش مناسب میباشد ؟
پرده نمایش های سقفی برای آموزش مناسب می باشند. چون این نوع پرده ها از بالای وایت برد معمولی کلاس نصب شده و مماس به دیوار یا وایت برد کلاس پایین آمده و جمع می شوند، لذا با استفاده از قلم های برد هوشمند (نسل سوم و چهارم ) به راحتی می توان روی این نوع پرده نمایش ها کار کرد.

پرده نمایش های سقفی – برقی از این لحاظ مناسب تر می باشند، که معلم می تواند با استفاده از ریموت کنترل پس از اتمام تدریس، پرده نمایش را جمع کند و چون برای پایین آوردن مجدد پرده نمایش مجددا باید از ریموت کنترل استفاده شود، لذا دانش آموزان نمی توانند در غیاب معلم پرده نمایش را پایین آورده و آسیبی به آن برسانند.

پرده نمایش کریستال چیست ؟
سطح این نوع پرده ها از دانه های بسیار ریز کریستالی جهت افزایش کیفیت تصویر دیتا پروژکتور پوشانده شده است ولی چون این دانه های ریز کریستالی همانند سمباده، مانع کشیدن قلم روی پرده می شوند، به همین دلیل مناسب برای امر آموزش نیستند و از طرفی مانند پرده نمایش های معمولی قابلیت شتشستو ندارند.

مناسب ترین اندازه پرده نمایش برای آموزش چیست ؟
پرده های نمایش در ابعاد واندازه های مختلفی در بازار موجود می باشند سایزهای 180*180 سانتی متر برای کلاس های معمولی و 2 متر در 2 متر برای کلاس های بزرگ مناسب می باشند.

برچسب , , ,

نوشته شده توسط مصطفی محمدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود مجله های نور و صدا

Join Now