1394 689 0912 info@golshin.com

تجهیز سیستم صوتی به صورت حرفه ای و پیجینگ

شرکت بازرگانی و خدماتی گلشین پیجینگ, مقالات تجهیز سیستم صوتی به صورت حرفه ای و پیجینگ

پیجینگ مقالات

تجهیز سیستم صوتی به صورت حرفه ای و پیجینگ

ارسال شده توسط مصطفی محمدی

تجهیز سیستم صوتی

تجهیز سیستم صوتی به صورت حرفه ای و پیجینگ

قبل از پرداختن به مبحث صدا و صوت ابتدا لازم می دانیم تعاریفی از برخی واژه ها ارائه دهیم (فونیک) یا شنیداری اصواتی که از طریق شنیدن بدون التزام به حضور حس های دیگری مثل بویایی و یا نظایر آن به گوش می رسد(درماتیک)یا نمایشی ، دریافت تصاویر یا حرکت های نمایشی از طریق دیدن است و در این تعریف التزامی به وجود صوت یا صداهای دیگر بمانند (نمایش های پانتومیم) وجود ندارد اما آن چیزی که انکار نشدنی است این است که تلفیق مناسب و متناسب صوت و تصویر باعث ایجاد ژرفائی لذت بخش و دریافت حس و انتقال ماندگار اثر است حال میخواهیم که اثر تصویری باشد که صدا در خدمت اوست و یا صدایی باشد که تصویر را به خدمت گرفته است و در برخی موارد این دو لازم و ملزم یکدیگر میشوند به طوری که هر یک به تنهایی معنای خود را از دست خواهند داد با توجه به این دو اصل مکمل در سالن های همایش و کنفرانس و حساسیت های دو چندان اینگونه سالن ها به کرات تاثیرگذاری فونیک دیده شده و جزء اصلی ترین ملزومات چنین مجموعه ها ای  میباشد که متاسفانه مدیران توجه ای نسبت به اصل کار نکرده و بیشتر به حفظ ظاهر روی می آورند در سالن های همایش با توجه به میزان مدعیون سیستم صوت طراحی می گردد که به دو شکل دیواراین که سبکی بس نادرست به دلیل اکوستیک می باشد .

اصلی ترین طراحی ها در سالن های کنفرانس و آمفی تئاتر امروزه به صورت لاین اری با زوایا و درجات مخصوص هر سال و میزان دی سی بل نیاز آن مجموعه طراحی میگردد و جای گزارهای آن در قسمت چپ و راست سن میباشد که با توجه به زوایای بلندگو ها و اکوستیک سالن هیچگونه صدای ناهنجاری را به شرکت کنندگان ارائه نمیدهد و با صدای نرم میتوان بالانس بسیار یالایی را در ترکیب فولیک و درماتیک سالن ارائه دهد.

تجهیز سیستم صوتی سالن آمفی تئاتر و کنفرانس چگونه می باشد؟ اگر قصد تجهیز سالن آمفی تئاتر یا تجهیز سالن آمفی تئاتر را دارید در قدم اول باید بدانید به چه وسایلی نیاز دارید. امروزه با توجه به پیشرفت فناوری تجهیز سالن آمفی تئاتر ها و تجهیز سیستم صوتی سالن های کنفرانس ، انتخاب وسایل مناسب نقش کلیدیی در تجهیز سالن کنفرانس شما دارد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کلی در زمینه تجهزی سیستم صوتی سالن کنفرانس را دراختیارتان بگذاریم.

تجهیزات آمفی تئاتر و دیتا ویدئو پروژکتور ها و میکروفن های کنفرانس متشکل از بلندگو های دیواری و سقفی ، بلندگوهای اکتیو و پسیو ، آمپلی فایر ها و پاور آمپلی فایر ها  ، میکسر های صدا ، پاور میکسر ، میکروفن های تریبونی و بی سیم ، پایه های ایستاده و تریبونی و … می باشد.

معرفی موارد مورد نیاز برای  تجهیز سیستم صوتی سالن های کنفرانس

اسپیکر های دیواری

بلندگوهای دیواری جهت استفاده در تجهیز سالن کنفرانس ، تجهیز سالن آمفی تئاتر ، کلاس های آموزشی و تجهیز سیستم صوتی آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. اندازه ، تعداد و توان خروجی این بلند گو ها متفاوت می باشد و متناسب با مساحت سالن کنفرانس و نوع کاربرد آن سالن انتخاب می گیرد.

میکروفن کنفرانس

میکروفن کنفرانس در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد که باتوجه به نیاز ، نوع سالن و کارایی که از میکروفن کنفرانس انتظار داریم، در تجهیز سیستم صوتی سالن های آمفی تئاتر و تجهیز سالن کنفرانس مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از میکروفن های کنفرانس دارای قابلیت ترجمه آنلاین بوده و برای کنفرانس ها و همایش های بین المللی و چند زبانه مورد استفاده قرار می گیرند.

دیتا ویدئو پروژکتور

دیتا ویدئو پروژکتور ابزاری است که با کمک آن می توان تصاویر و اطلاعات ویدئویی را از سایر ابزار رسانه ای مانند سیستم های کامپیوتری ، دوربین ها و دستگاه های DVD و… گرفته و در پرده های نمایشی در ابعاد و اندازه های مختلف و با توجه به نیاز تجهیز سالن آمفی تئاتر به نمایش در می آورد.

آمپلی فایر در تجهیز سالن آمفی تئاتر

در تجهیز سیستم صوتی سالن کنفرانس از آمپلی فایر برای تقویت سیگنال های صوتی استفاده می شود. استفاده از آمپلی فایر باعث ، افزایش کیفیت صدا و فرستادن ارسال آن ها به بلند گو ها می شود. آمپلی فایر ها با توجه به قدرتشان دارای مدل های زیادی می باشند. برای تجهیز سیستم صوتی یک سالن آمفی تئاتر با توجه به تعداد و نوع بلند گوها ، آمپلی فایر متناسب با آن انتخاب می شود. آمپلی فایر ها علاوه بر وظیفه ی اصلی اشان یعنی بهبود کیفیت صدا ، به علت دارا بودن ورودی و خروجی های اضافه تر ، می توانند از یک منبع صوتی دیگر مثل دی وی دی پلیر ، کامپیوتر یا حتی میکروفن های با سیم و بی سیم را ورودی (سیگنال های صوتی) دریافت کنند و مجموعه ی سیگنال ها را به خروجی انتقال دهد.

برچسب , , , , ,

نوشته شده توسط مصطفی محمدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلنــلـــــودخـــانــه    وارد شوید