1394 689 0912 info@golshin.com

برد هوشمند چیست؟

تجهیزات تصویر مقالات

برد هوشمند چیست؟

ارسال شده توسط مصطفی محمدی

تخته لمسی الکترونیکی یا برد هوشمند چیست؟
دنیای تکنولوژی هر روزه در حال اختراع دستگاه های تاثیرگذار و هوشیار است تا کارهای بیشتری را در فضای کمتر به انجام برسانیم. اکنون ابزارهای بزرگ و قدیمی با گجت هایی جدید و کوچک جایگزین شده اند که نه تنها وظیفه اصلی خود را به بهترین شکل انجام می دهند بلکه به نوعی چندکاره محسوب می شوند. تکنولوژی مدرن تخته های سیاه و گچ را با بردها و قلم هوشمند جایگزین کرده است.
این برد های هوشمند به عنوان صفحات لمسی کار می کنند و ماژیک های وایت برد معمولی را با قلم های هوشمند جایگزین می کند. این بردها همانند یک کامپیوتر معمولی بر پایه برنامه های ویندوز و لینوکس عمل می کنند.

برخلاف وایت بردهای ساده رایج، برد هوشمند دارای ویژگی های توسعه یافته ای نظیر ارائه تسهیلات برای تعامل با فن آوری های دیگر نظیر اسکرین پروژکتورها، کامپیوترها، لپ تاپ ها و غیره است. بنابراین یک برد هوشمند نه تنها ارائه های عالی را به نمایش در می آورد بلکه چندین کار دیگر نظیر پخش کلیپ های چندرسانه ای، ویدئو کنفرانس، آموزش، معرفی و غیره را نیز ممکن میکند.
بردهای هوشمند ، امروزه به عنوان یک ابزار قدرتمند در کلاسهای درسی مورد استفاده قرار میگیرند، استفاده از بردهای هوشمند  به تعاملی کردن و مشارکت بیشتر دانش آموزان در کلاس کمک می کند و بسیاری از تولید کنندگان نرم افزارهای آموزشی و محتوای درسی، برنامه ریزی خود را بر پایه استفاده از بردهای هوشمند تعاملی بنا کرده اند، زیرا به این نتیجه رسیده اند که ارائه و انتخاب دروس آموزشی توسط بردهای هوشمند ضمن ایجاد یک رابطه تعاملی قوی تر نسبت به سیستم های سنتی و قدیمی، سطح فراگیری دانش آموزان و جذابیت کلاسهای درس را به نحو چشمگیری افزایش میدهد .

این دستگاه ها در واقعه یک وایت برد الکترونیکی هوشمند هستند، که به صورت رابط بین کامپیوتر و پروژکتور عمل میکند. بدین صورت که تصاویر کامپیوتر توسط پروژکتور، روی برد نمایش داده می شود و سپس به سادگی و با اشاره قلم امکان نوشتن و دسترسی به نرم افزارهای کامپیوتر فراهم می گردد.
تخته هوشمند جایگزین مناسب وایت بردهای معمولی می باشد که امکان ذخیره مطالب برروی کامپیوتر را فراهم می کند.

کیت های هوشمند قابل حمل و پروژکتورهای چند رسانه ای
کیت های هوشمند یا بردهای هوشمند قابل حمل از محبوبیت بسیار زیادی در موسسات آموزشی و سازمان های بزرگ تر برخوردارند. این کیت ها در مدلهای مختلفی بر اساس نیاز بازار عرضه می شوند و هر کدام قابلیت های ویژه ی خود را دارند. وظیفه کیت هوشمند این است که یک وایت برد معمولی را تبدیل به یک برد لمسی هوشمند بکند.

صفحات لمسی به طور کلی در جلب توجه دانش آموزان بسیار عالی عمل می کنند. مباحثی که از طریق  برد های هوشمند تدریس می شوند کاملا جذاب و قابل درک هستند و بدین ترتیب حتی معلمین نیز تا حد بسیار زیادی از این مزایا بهره می برند.
معلمین می توانند مطالب را در قالب یک فایل ذخیره کنند و آن را در مقابل چشم چندین دانش آموز ارائه دهند.

جذابیت!
بردهای هوشمند همچنین دنیای کسب و کار را به طرق مختلف توسعه داده اند. قبل از معرفی یک محصول جدید در کمپانی می توان از طریق این بردها تمام جوانب آن محصول خاص را بصورت ارائه به کارمندان و کارشناسان نمایش داد.

این عمل به سایر اعضای کمپانی کمک می کند تا درک بهتری از آن محصول داشته باشند و همچنین امکان ایجاد ارتباطات بهتر از طریق ویدئو کنفرانس را نیز فراهم می کند. و بدین ترتیب حتی کارمندانی که در آن لحظه حضور ندارند نیز می توانند از جلسه معرفی استفاده کنند.

برچسب , , ,

نوشته شده توسط مصطفی محمدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلنــلـــــودخـــانــه    وارد شوید